Spotkanie z Mią Döring

Gościni
Mia Döring
Prowadząca
Aleksandra Kuśnierkiewicz
Tłumaczenie
Anna Obłękowska
czas trwania → 90 min.

Zapraszamy na spotkanie z Mią Döring, pisarką i psychoterapeutką specjalizującą się w problemie traumy seksualnej, autorką książki „Zwykła dziewczyna. Moja historia wykorzystania seksualnego i uleczenia traumy” (tytuł oryginalny: Any Girl).

Mia Döring mieszka i pracuje w Dublinie. Publikowała eseje, prozę i materiały dziennikarskie w takich czasopismach jak „Litro Magazine”, „The Bohemyth”, „Ropes Journal” i „Huffington Post”. 

Jej pierwsza książka pt. „Zwykła dziewczyna. Moja historia wykorzystania seksualnego i uleczenia traumy” wydana w tym roku po polsku nakładem Wydawnictwa Czarna Owca, jest oparta na jej osobistych doświadczeniach. W opisie czytamy: 

„Patrząc z zewnątrz życie Mii Döring nie wydawało się niczym niezwykłym, studiowała na renomowanej dublińskiej uczelni artystycznej zanurzonej w tętniącej życiem scenie społecznej. Jednak otaczający ją ludzie nie wiedzieli, że życie Mii nie było zwyczajne. W wieku szesnastu lat dziewczyna została wykorzystana seksualnie przez starszego mężczyznę. To doświadczenie otworzyło jej bezpośrednią drogę do świata prostytucji. Pozostawała w nim przez kilka lat, spotykając się z nadużyciami, przemocą i poniżeniem, ostatecznie porzucając go w wieku dwudziestu czterech lat.

W literackich wspomnieniach Mia z pasją i determinacją dzieli się swoją niezwykłą historią, by rzucić wyzwanie dominującemu dziś postrzeganiu prostytucji, które afirmuje i pochwala uprzemysłowione molestowanie seksualne kobiet i dziewcząt. 

“Zwykła dziewczyna…” to radykalnie szczera, odważna i pełna nadziei relacja z pierwszej ręki na temat tego, jak przetrwać wykorzystywanie w irlandzkim handlu usługami seksualnymi”.

Spotkanie poprowadzi Aleksandra Kuśnierkiewicz
Tłumaczenie na język polski zapewni Anna Obłękowska.

Organizatorem wydarzenia jest Stowarzyszenia Bez. Dom Utopii jest współorganizatorem spotkania. 

Stowarzyszenie Bez jest organizacją feministyczną oferującą bezpośrednią pomoc osobom z doświadczeniem prostytucji. Jego misją jest gruntowna pomoc kobietom uwikłanym w przemysł seksualny poprzez interwencje kryzysowe, promocję odpowiednich modeli prawnych i tworzenie przestrzeni dla feministycznego głosu w polskim Internecie i mediach. 

Fot. Mii Döring, dzięki uprzejmości Stowarzyszenia Bez