facebook
 

MORRISSEY wystąpi w Łaźni Nowej

/// Zespół: MORRISSEY /// Data koncertu: piątek, 21 listopada 2014 18:00

// Organizator: LIVE NATION, KLUB STODOŁA

Live Nation i Klub Stodoła z dumą prezentują MORRISSEY na koncercie w Krakowie!

21 listopada TEATR ŁAŹNIA NOWA Kraków

 

Morrissey jako były wokalista The Smiths (zapewne najważniejszego zespołu indie w Wielkiej Brytanii w latach 80-tych) dzięki poetyckim tekstom pełnym romantycznego niepokoju, wyobcowania społecznego i ciętego dowcipu związał się mocno z liczną grupą, podobnie jak on, wrażliwej i zniechęconej młodzieży.

W 1988 roku wydał pierwszą solową płytę zatytułowaną „Viva Hate”. Po spokojnym okresie na przełomie tysiącleci, Morrissey powrócił na scenę muzyczną w 2004 roku z albumem „You Are the Quarry”, którego sukces udowodnił, że artysta pozostaje jedną z najbardziej lubianych postaci alternatywnego rocka.

Magazyn muzyczny NME określił Morrisseya „jednym z najbardziej wpływowych artystów w historii”, a The Independent stwierdziło: „wiele gwiazd musi umrzeć, aby osiągnąć status ikony, zaś Morrissey osiągnął ten status za życia”. Morrissey w zeszłym roku, wydał autobiografię, która na Wyspach odniosła ogromny sukces. Później nagrał swój dziesiąty krążek "World Peace Is None Of Yor Business", który w 2014 trafił na sklepowe półki. "World Peace Is None Of Yor Business" to kwintesencja osobowości Morrisseya. Płyta pełna jest sarkazmu, melancholii, prowokacji i sprzeczności.

Fantastyczny na żywo Morrissey wystąpi już 21 listopada w Łaźni Nowej.

Bilety w cenach od 149 zł dostępne na www.eventim.pl oraz w kasie Teatru Łaźnia Nowa